DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: Dinler tarihi uzmanı Dr. Lütfü Özşahin, “İslamofobi ve Ortadoğu’yu Anlamak” başlıklı bir konuşma yapacak...Bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde dinler tarihi uzmanı Dr. Lütfü Özşahin, “İslamofobi ve Ortadoğu’yu Anlamak” başlıklı bir konuşma yapacak.

 

Dr. Lütfü Özşahin Kimdir?

Ordu doğumludur. Lise öğrenimini bitirdikten sonra 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli Kolejlerde öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde dinler tarihinde yüksek lisans, ayrıca felsefe alanında doktora yaptı. Şimdiye kadar yedi esere imza attı.               

Ayrıca; Hamburg, Kopenhag, Amsterdam, Malmö, Brüksel,  Paris Sorbon Üniversitelerinde Kültürlerarası Diyalog, Ayrımcılık, Batı’da İslam Algısı gibi konferanslar verdi. Son olarak İtalya / Sicilya  Katanya Üniversitesinde Arap Baharı, İslam ve Demokrasi adlı panele uzman olarak katıldı. İki yüze yakın makalesi bulunuyor. Birçok televizyon kanalında uzman olarak görüşlerini aktardı. Birçok gazetede de makaleleri yayımlandı.

İngilizce, Arapça, İbranice ve Gürcüce biliyor.

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön