DUYURU

Yeni nesil Hasan Nail’den habersizTiyatrocu Üstün İnanç, İBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen, yönetmen Nazif Tunç, yönetmen Mesut Uçakan, senarist Mehmet Uyar, tiyatro yönetmeni İsmail Yeşilbağ, gazeteci Bünyamin Yılmaz, kızı Hâle Cürgül, damadı Birol Cürgül, Hilali Mahmutoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı programda Hasan Nail Canat’ın halkın inançlarıyla örtüşen bir tiyatro yapmak için verdiği mücadele anlatıldı.

Hocası Üstün İnanç, Canat’ın altından kalkamadığı bir rol olmadığını söylerken İBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen de  “Hasan Nail, sol camiadan destek görmediği gibi, aynı görüşü paylaştığı insanlardan da yeterince destek göremedi. İbrahim Hakkı Hâfız ve Mehmet Bilgin gibi tiyatro sanatçılarımızı hiç hatırlamaz olduk. Yeni nesil tiyatro yaparken Hasan Nail Canat’tan habersiz ve hep tekrar peşinde” dedi. Nazif Tunç da Yücel Çakmaklı’nın sinemada Hasan Nail’in de tiyatroda milliyetçi muhafazakâr bir mührün simgesi olduğunu kaydetti.VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön