DUYURU

Reis Bey sürpriziİstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Necip Fazıl Kısakürek’in ünlü Reis Bey adlı oyununu bu akşamdan itibaren seyirciyle buluşturuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Necip Fazıl Kısakürek’in 1960 yılında yazdığı Reis Bey adlı oyunu bu hafta seyirciyle buluşturuyor. Şükrü Türen’in yönettiği oyun, bu akşam saat 20:30’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde ilk gösterimini yapıyor.  Oyunun yönetmeni Türen, Reis Bey hakkında şunları söylüyor: “Her insanın “içinde” aynı anda bir Hâkim, bir Savcı ve bir Avukat vardır ve hayatın akışı  içinde rastladığı her türlü olay karşısında bunlardan biri harekete geçer; hüküm verir, suçlar ya da savunmaya geçer. Reis Bey’inki gibi bir hesaplaşma, zor, çok zor... Tiyatro da bunun için var zaten.”

 

Oyun; 1-4 Mart ve 8-11 Mart tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde, 29 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde seyirciyle buluşuyor.

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön