DUYURU

Orhan Okay için özel sayıAylık Türk Edebiyatı dergisi, bu yılın hemen başında, 13 Ocak’ta kaybettiğimiz hocaların hocası, büyük edebiyatçı Prof. Dr. M. Orhan Okay için bir özel sayı hazırladı.

Dergide M. Nuri Yardım’ın merhum M. Orhan Okay ile 1998’de yaptığı bir söyleşiden pasajlar aktarılıyor. Söyleşide Hoca’nın felsefe merakının kaynaklarını, edebiyata nasıl yöneldiğini; Abdülaziz Bekkine’den Behice Kaplan’a, Nurettin Topçu’dan Tanpınar’a kültür hayatımızın önemli isimleriyle münasebetlerinin nasıl olduğunu okumak mümkün.

Mehmet Törenek ise Orhan Okay’ın Necip Fazıl ilgisini ve şair üzerine yaptığı çalışmaları irdeliyor.

Dergide ayrıca Abdullah Uçman, Âlim Kahraman, Ramazan Korkmaz, Tacettin Şimşek, Cafer Gariper, Cem Şems Tümer, Mehmet Narlı, Osman Gündüz ve Abdullah Acehan ve daha pek çok kalem Orhan Okay’ı anlatan yazılarıyla yer alıyor.

İbrahim Şahin ise Ahmet Hamdi Tanpınar’ın mektuplarını değerlendirmeye devam ediyor.

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön