DUYURU

Her cihetiyle 'Pîr-i Türkistan'Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Pîr-i Türkistan” olarak tanınan Hoca Ahmed Yesevî’nin hayatı ve yolunu bir kitapta topladı.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Pîr-i Türkistan” olarak tanınan Hoca Ahmed Yesevî’nin hayatı ve yolunu bir kitapta topladı. “Türk irfanının Pîri Hoca Ahmed Yesevî” isimli kitap, Ahmed Yesevî’yi günümüz insanına tanıtmayı hedefliyor. Kitapta, Yesevî hazretlerinin hayatı anlatılıyor. Ayrıca onun dinî hüviyetinin dışında, edebî cihetine de temas ediliyor. Hoca Yesevî’nin tasavvuf yolu olan “Yesevîlik” de ele alınarak, bu tarikatın Anadolu’ya kadar yayılma serüveni aktarılıyor. Ahmed Yesevî’nin en mühim eseri olan Dîvân-ı Hikmet’ten iktibasların yer aldığı eser, hususi fotoğraflar ve minyatürlerle süslü. 

 

Ahmet Münir Eren 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön