DUYURU

İstiklal Marşı milli mutabakat metnimizdirYıldırım, “96 yıl önce, Türkiye Büyük Millet Meclisinin büyük bir coşkuyla ‘milli marşımız’ olarak kabul ettiği İstiklal Marşı, bize ‘bir arada millet olma’ şuuru kazandırmaya devam etmektedir” dedi.  

 

Yıldırım mesajında “Türk Milletinin istiklal tutkusunu, kahramanlığını, vatan sevgisini ve tarihi yürüyüşünü destansı bir üslupla anlatan İstiklal Marşı’mız, Milli Mücadele ruhunu daima korumamızı sağlayacak eşsiz bir teminattır’ cümlesine yer verdi. 

 

Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Doğan da, milli mücadelenin zor dönemlerinde Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı ile hem bir kimlik tanımlaması yaptığını hem de haçlı-batı emperyalizmine karşı tavrını açıkça koyduğunu söyledi.  Doğan, İngilizlerin Sevr Anlaşması için Londra Konferansını topladığı dönemde Ersoy’un tavrını ortaya koyduğunu dile getiren Doğan, “O zor zamanlarda Mehmet Akif hem bir kimlik tanımlaması yaptı hem de haçlı-batı emperyalizmine karşı tavrını açıkça ortaya koydu. Tek dişi kalmış canavar imanımızı boğamayacaktı.” dedi.      

 

Doğan, ‘İstiklal Marşımız değişmez milli mutabakat metnimizdir’ şeklinde konuştu.   

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön