DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: Bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde Yrd. Doç. Dr. Hayati Yavuzer, “Türklerde Gaza Ruhu” başlıklı bir konuşma yapacak.Bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde Yrd. Doç. Dr. Hayati Yavuzer, “Türklerde Gaza Ruhu” başlıklı bir konuşma yapacak.

 

Hayati Yavuzer Kimdir?

 

                      

Hayati Yavuzer, 14.02.1952 tarihinde Erzurum’a bağlı Paşayurdu Köyü’nde doğdu. Erzurum Aziziye İlkokulu’nu bitirdi. Ortaokulun ilk iki yılını Erzurum Gazi Ahmet Muhtar Paşa’da okuduktan sonra öğrenimini Erzincan’da Parasız Yatılı Öğrenci olarak sürdürdü. 1971 yılında Erzincan Lisesi’nden mezun oldu ve aynı yıl Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne girdi.

1975 yılında mezun olduktan sonra Ilıca Yavuz Selim İlköğretmen Okulunda Edebiyat öğretmeni olarak meslek hayatına başladı. 1976-1978 yılları arasında yedeksubay olarak vatani vazifesini tamamladı. Sırasıyla Erzurum, Elazığ ve Çankırı’da çeşitli liselerde yaklaşık on yıl edebiyat öğretmenliği yaptıktan sonra 1985 yılında öğretim görevlisi olarak Gazi Üniversitesine geçti. 1988’de yüksek lisansını, 1997 yılında doktorasını tamamladı. 

1993’te kurulan Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Türk Dili Bölümünü vekâleten yönetti. Daha sonra Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünün kurucu başkanı olarak görev aldı. 

1999-2003 yılları arasında Makedonya Kiril ve Metody Üniversitesi Türkoloji bölümünde öğretim üyesi olarak çalıştı.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi bünyesinde bulunan Bolu Halk Kültürünü araştırma ve uygulama Merkezi’nin kuruluşunda yer aldı ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.

2008 yılında emekliye ayrıldı. 

İstanbul Aydın Üniversitesinde Türk Dili Bölüm Başkanı (Türk Dili Dersleri Koordinatörü) ve Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Olarak 2009- 2012 yılları arasında çalıştı.

Daha sonra 2012-2014 yılları arasında İstanbul Kültür Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Bolu’da düzenlenen “Halk Kültürü ve Köroğlu” konulu Bilgi Şölenlerinde Düzenleme Kurulu Üyesi ve Editör olarak görev yaptı. (1997, 2006, 2009)

Yavuzer’in bilimsel makale ve bildirileri haricinde, biri yurtdışında ortak yayın olmak üzere yayımlanmış beş kitabı bulunmaktadır:

Bolu Erenlerinden Kemal Ümmi; Yükseköğretimde Türk Dili ve Kompozisyon; Kemal Ümmi Divanı; Ay Ninnileri (Şiir); Türk Dili ve Edebiyatı 

 

 

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön