DUYURU

Mevlana'nın 741. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma TörenleriMevlana'nın 741. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında Karaman'da sema ayini yapıldı.

 Piri Reis Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda Hz. Mevlana'nın 22. kuşaktan torunu Esin Çelebi, Mevlana ve sema hakkında katılımcılara bilgi verdi.

 Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yaptığı konuşmada, Mevlana'nın Karaman için önemli bir değer olduğunu belirtti.

 Mevlana'nın annesinin mezarının Karaman'da olduğunu anımsatan Çalışkan, "Hz. Mevlana dünya için önemlidir. Bu yüzden törenlerin Karaman'dan başlaması önemlidir. Hz. Mevlana bizim için önemli bir değer. Bu değere sahip çıkmaya özen gösteriyoruz" dedi.

 Konuşmaların ardından Uluslararası Mevlana Vakfı semazenlerince sema ayini icra edildi.

Programa, Karaman Valisi Murat Koca, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

 

STAR GAZETESİVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön