DUYURU

Edebiyatın ‘imzalılar’ı müzayedeye çıkıyorOrhan Veli’den Sabahattin Ali’ye, Necip Fazıl’dan Sait Faik’e Türk edebiyatının meşhur yazarlarının imzalı ve ithaflı kitapları müzayedeyle satılacak.

 

Kültür Sanat Servisi

Denizler Kitabevi yüzlerce kıymetli eseri, koleksiyon ve kitap meraklılarıyla bir müzayedede buluşturuyor. 1 Nisan günü saat 14:00’te İstanbul’daki Barbaros Point Otel’de yapılacak olan “1000 Güzel Kitap” isimli müzayedede, bir kısmı daha evvel okuyucuya sunulmamış kitapların yanı sıra ferman, fotoğraf, reklam kartları, propaganda karikatürleri ve Osmanlı devrinde elle renklendirilmiş perde kataloglarına kadar birçok enteresan nesne yer alacak. 

NECİP FAZIL’DAN SAİT FAİK’E…

Müzayedenin en dikkat çeken eserleri ise Türk edebiyatının meşhur şair ve yazarlarının imzalı ve ithaflı kitapları... Sayıları yüzü aşan bu kitapların arasında Orhan Veli Kanık’tan Sabahattin Ali’ye, Necip Fazıl Kısakürek’ten Sait Faik Abasıyanık’a, Peyami Safa’dan Cemil Meriç’e kadar çok sayıda yazarın eseri mevcut. Müzayedede Necip Fazıl’ın “Muhterem Niyazi Gençosman’a gönülden…”  diye yazarak imzaladığı “Çile” kitabı 750 liradan satışa çıkıyor. Orhan Veli’nin “Yenisi” isimli imzalı eseri 4 bin 500 liradan, Sait Faik Abasıyanık’ın “Medarımaişet Motoru” 3 bin 500 liradan, Halid Ziya’nın imzaladığı “Kırık Hayatlar” eseri ise bin 500 liradan müzayedeye sunulacak.

 

Sultanların yadigârı

 

Müzayedede ayrıca Sultan Abdülhamid ve Sultan Abdülmecid’in ilim adamı ve asker gibi çeşitli kimselere vermiş olduğu berat ve fermanlar da yer alıyor. I. Dünya Savaşı ve Cumhuriyet komutanlarının nadir bulunan imzalı fotoğrafları da müzayedede satışa çıkıyor. Sultan II. Abdülhamid Han’ın 1867 yılında şehzadeyken Londra seyahati sırasında İngiliz fotoğrafçı W.& D. Downey tarafından çekilmiş olan meşhur fotogravürü de müzayedeyle alıcısını bekleyecek.

 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön