DUYURU

Teksas’tan Hakikate YolculukHristiyan bir ailede doğup büyüdükten sonra İslam’ı seçen ve Müslüman olma sürecini “Teksas’tan Hakikate Yolculuk” isimli kitapta anlatan ABD’li yazar Najla Tammy Kepler, ‘’3 yıl Allah’a bana bir yol göstermesi için dua etmiştim.

 

3 yıl sonra Allah o yolu bana gösterdi. Bana hediye edilen bir kitap tümden hayatımı değiştirdi. Allah, namaz, oruç, ihsan; bir sürü kavramı öğrendim. Ve Hz. Muhammed’i tanıdım. Bu tümden hayatımı değiştirdi. Aradığımı bulmuştum.’’ dedi.

 

Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen programa katılan Kepler, Hristiyan bir ailede ve toplumda İslam’ı seçmenin ve Müslüman gibi yaşamanın zorluklarına değindi.

 

ABD KÖLELİK SİSTEMİ

 

Amerikan toplumundaki çalışma hayatının tam bir kölelik sistemine dayandığını, ailesi üzerinden örneklerle anlatan Kepler, bu sistemi, aklı ve hisleri sayesinde, daha çocuk yaştan itibaren eleştirmeye başladığını söyledi.

 

İslam dini ile tanışmasından sonra hayat tarzını değiştirmesi ile beraber, gerek Hristiyan ailesi, gerekse toplum tarafından çok sert bir şekilde eleştirildiğine, üzerine gelindiğine vurgu yapan Kepler, ‘’İnancım sayesinde hiçbir eleştiri beni yıldırmadı daha da güçlü kıldı.’’ dedi.

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön