DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: Hikâyeci Recep Seyhan, “Şifahî Kültürden Tahkiyeli Anlatıma” başlıklı bir konuşma yapacak.Bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde hikâyeci Recep Seyhan, “Şifahî Kültürden Tahkiyeli Anlatıma” başlıklı bir konuşma yapacak.

 

Recep Seyhan Kimdir?

1954 Amasya/Taşova-Yeşilyurt köyü doğumlu. Marmara Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı mezunu. Devlet okullarında eğitimci ve idareci olarak çalıştı. Almanya’nın Bavyera Eyaleti’nde Ana Dili Tamamlama Dersleri öğretmeni olarak görev yaptı. Yurt dışı görevi sırasında Almanya, Fransa ve İsviçre’de gezi, gözlem ve incelemelerde bulundu. Bu gözlemlerini daha sonra Augsburg Notları üst başlığı altında yazdı. Bir süre günlük bir gazetede musahhih olarak çalıştı. 1979’dan başlayarak Türk Edebiyatı, Mavera, Ayane, Dergâh, Hece, Aylık Dergi, Türk Dili, Kayıtlar, Yedi İklim, Dil ve Edebiyat, Hece gibi çeşitli edebiyat ve sanat dergilerinde hikâye ve edebî yazılar yazdı. 

Yazarın şu eserlerde imzası bulunuyor: Çiçekler Kesmişti Selâmı; Güneşin Doğduğu Yerde; Azazil’in Kapısında; Edebî Metinler 1,2; Hatem Tayî Destanı: Çöp Kovasındaki Resimler; Metal Çubukların Dansı.

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön