DUYURU

'Nüzul' Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde!Görmeyi beklemedikleri bu garip ihtiyarın fikir dünyası ve Necip Fazıl Kısakürek hayranlığı üzerine gelişen olaylar örgüsünün ele alındığı 'Nüzul' adlı tiyatro oyunu Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde perdeye çıkıyor.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde 13 Aralık Cumartesi günü 'Nüzul' isimli oyun sahnelenecek

Oyunun konusu şöyle: İstanbul' da üniversite öğrenimi gören Aslı, sınıf arkadaşlarını yaz tatili için kendi köyüne getirir. Gençlerin tatil için koklayacakları köy evinde, felçli, yatalak bir ihtiyaç vardır: Aslı' nın dedesi... Gençler, onu görmekten ve onunla aynı evde kalmaktan pek hoşlanmasalar da , tatili başlamadan bitirmeyi göze alamazlar.

Görmeyi beklemedikleri bu garip ihtiyarın fikir dünyası ve Necip Fazıl Kısakürek hayranlığı üzerine gelişen olaylar örgüsü, gençlerin yaşadıkları hayatı sorgulamasına neden olacaktır.

Nüzul, sanat dozu yüksek fikir ve estetikle işlenmiş nitelikli oyun olarak öne çıkıyor. 

10 yaş altı çocoukların alınmayacağı tiyatro oyununu izlemek isteyenler  biletleri etkinlik günü İstanul Şirinevler'de bulunan Necip Fazıl Kültür Merkezi'nden ücretsiz temin edebilecek. Oyunun senaryosunu Selim Gürselgil yazmış.VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön