DUYURU

Artvin’in kitap şekilli kütüphanesiArtvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Artvin Şehir Yerleşkesinde inşa edilen masa üzerindeki simetrik üç kitap görünümündeki kütüphane görenlerin ilgisini çekiyor.

 

Mayıs ayında hizmete girmesi beklenen kitap şekilli kütüphane ile ilgili bilgiler veren AÇÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, küpüthanenin farklı illerdeki kütüphanelere de örnek olduğunu söyledi. Bir benzerinin Batman’da da inşa edileceğini öğrendiklerini kaydeden Tilki, kitap görünümünün yanı sıra etrafında dağılmış bir şekilde tasarlanan kırtasiye malzemeleriyle de kütüphanenin hoş bir görünüm sergilediğini belirtti.

 

Geçtiğimiz yıl inşaatına başlanan ve 4 bin 400 metrekare alan üzerine inşa edilen 6 katlı kütüphanenin kaba işçiliğinin tamamlandığını ifade eden Rektör Tilki, 2 milyon lirası Ali Nihat Gökyiğit Vakfı tarafından karşılanan kütüphanenin toplam maliyetinin ise ortalama 12 milyon lirayı bulduğunu söyledi.

 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön