DUYURU

Macaristan'da 'Benim Türkiyem' fotoğraf sergisi açıldıMacaristan'ın başkenti Budapeşte'de Türk fotoğraf sanatçısı Nijat Ayvaz'ın Türkiye fotoğraflarından oluşan ''Benim Türkiyem'' fotoğraf sergisi açıldı.

 

Macaristan Ticaret ve Turizm Müzesi, Türk-Macar Dostluk Derneği ve Kecskemet Avrupa Geleceği Derneğinin desteğiyle açılan sergiye Türkler ve Macarlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Açılışta konuşan Macaristan'ın eski Ankara Büyükelçisi, Türk-Macar Dostluk Derneği Başkanı İstvan Szabo, serginin, Türk-Macar ilişkilerini güçlendirmesini umduğunu belirterek, ''Bu sergi farklı bir kültürü daha tanımamıza ve anlamamıza fırsat veriyor. Türk-Macar Dostluk Derneği, 1989 yılından beri Türkiye'yi, Türkleri ve diğer kültürleri tanıtmak için çalışıyor.'' diye konuştu.

 

Açılışın ardından davetlilere Türk-Macar Kadınlar Derneğince Türk tatlıları ikram edildi.

 

Macaristan Ticaret ve Turizm Müzesi'ndeki sergi, 2 Temmuz'a kadar ziyaret edilebilecek.

 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön