DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: Yazar Üstün İnanç, “Edebiyat Penceresinden Hayata Bakış” başlıklı bir konuşma yapacak.Bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde yazar Üstün İnanç, “Edebiyat Penceresinden Hayata Bakış” başlıklı bir konuşma yapacak.

 

Üstün İnanç Kimdir?

 

1937 yılında İstanbul'da doğdu. İlk tahsilini İstanbul dışında yaptı. Basın Yayın ve Gazetecilik Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. İlk yazıları Yelken, Durum, Sanatkâr ve Büyük Doğu dergilerinde yayınlandı. 1956 yılında Tercüman gazetesinde stajyer muhabir oldu. Babıali'de Sabah, Bugün, Son Havadis, Tercüman, Zaman ve Yeni İstanbul gazetelerinde çalıştı. Sonraki yıllarda tiyatro ve sinema eserlerine yöneldi.

 

Yalnız Değilsiniz adlı romanından yönetmen Mesut Uçakan'ın uyarladığı aynı adlı filmi büyük ilgi uyandırdı. Bir dönem TGRT'de dramaturg olarak çalıştı. Kanayan Yara Bosna filminin senaryosunu yazdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezi Müdürlüğü ve öğretmenlik yaptı. 

 

ESERLERİ: 

Yalnız Değilsiniz; İnsanlar Böyledir; Ayıp Uşakları; Bir Kimlik Lütfen; Yazıklar Çıkmazı; Makedonya Gamzesi; Yağmur Kanla Başladı; Kurt Kapanı; İlk Kurşun; Sultan Abdülhamid

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön